Pályázati felhívás

2017-05-04

A művészetek a legalkalmasabbak arra, hogy leghűbben kifejezzék a sporthoz, sportágakhoz és a sportoláshoz fűződő élményeinket, érzelmeinket.

Sportolni öröm, élvezet, sikerélmény, de egyben küzdelem, erőfeszítés, kitartás és munka is. Ezeket az érzelmeket a gyerekek saját munkáikban, a képzőművészet eszközeivel tudják leginkább átadni. A fotókon megörökített, ellesett pillanatok minden esetben érzelmeket váltanak ki a szemlélőből. A legnagyobb motiváló és mozgósító ereje a személyes tapasztaláson túl a művészeti alkotásoknak van. A kiállított munkákat többször megtekintve újra és újra átélhetik azt az élményt, amelyet azok közvetítenek.

A még nem aktívan sportoló gyerekek számára pedig meghozzák a kedvet a rendszeres mozgáshoz, s a mi legfőbb célunk a sportolás és a sportágak népszerűsítése.

A pályázat két részből áll:

1. (1-2. osztály) és II. (3-4. osztály) korcsoport számára:

Bármilyen technikával készült rajz, amelynek tematikája a sporthoz kapcsolódik. (A4-es méretben)

III. (5-6. osztály) és IV. (7-8. osztály) korcsoport számára:

Fotó, fotómontázs, amely alkalmas arra, hogy bemutassa a sportoláshoz fűződő emocionális tartalmakat.

A pályamunkákat kiállításon mutatjuk be, amelyek kiegészülnek az iskola és a gyerekek által összegyűjtött sportrelikviákkal és az intézmény sportéletét megörökítő dokumentumokkal.

A pályamunkákat postai úton várjuk!

Postacím:
Somogyjádi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Mernyei Tagiskolája
7453 Mernye, Kossuth tér 3.

Határidő: 2017. május 19.